במה אתם מאכילים את הכלב שלכם ?

ספקו לחבר השעיר שלכם אוכל איכותי באמת ותנו לו איכות חיים טובה

כולנו משתדלים לאכול בריא. מנסים להנחיל לילדים שלנו תזונה נכונה שתשמור על בריאותם.
מנסים להמעיט בג’אנק פוד, חטיפים, סוכרים ומאכלים מעובדים.
כבר יודעים שבשל שהכנסת חומרים מסויימים לגופינו בטווח הארוך יגרום להשמנה, מחלות שונות כמו סוכרת, סרטן ועוד…

נגן וידאו

איכשהוא בנושא תזונת הכלבים שלנו הלכנו קצת לאיבוד…..
פחות מכירים, פחות מודעים למה הכלב שלנו אוכל(בד״כ האוכל היחיד שהוא אוכל כל חייו). אנחנו פחות ערים ומכירים את החומרים במזון שאנו בעצמנו קונים לו, שבמקרה הטוב אינם תורמים דבר לכלב שלנו דבר ובמקרה הרע אף מסכנים אותו.

לא פלא…נושא תזונת כלבים, אוכל מעובד ובמה להאכיל את הכלב שלנו הינה נושא אמוציונלי הנובע משיקולים שונים. חלקם מסחריים, כלכליים, מחקריים ומאוד מורכבים להבנה של הציבור הרחב עקב השימוש בחומרים תעשייתים שונים עם שמות שונים שאינם מוכרים לנו.
קצב החיים, העבודה,הילדים, החוגים…. כל אלו הביאו את התעשייה לספק לנו פתרונות בצורת אוכל יבש בשקים, כזה שנוח לאחסן, נוח לספק. מותאם לחיים בקצב גבוה.

מזון שכזה בצורתו המעובדת התעשיתית, אינו מותאם בהכרח ואינו תומך במה שכלבינו צריך, ועלול לגרום למחלות ובמקרים רבים אף למוות.
נכון, כנראה שלא ניראה את התוצאות האלו מייד אבל השבועות, החודשים או השנים יעשו את שלהם ותמיכת וטרינרים תהייה לשגרה, בין אם מדובר באלרגיות, או השמנה ובין אם במחלות קשות דוגמת סרטן, הקשורות לאותו ״דלק״ יום יומי שאנחנו מכניסים לגופו של הכלב שלנו כמזון יחיד למשך שנים רבות.
חישבו לרגע על כמות החומרים הכימיים והתעשייתיים שאנחנו מכניסים כל יום לגוף של הכלב שלנו שנקרא אוכל יבש ומוגש לנו בדרך כלל באריזות צבעוניות ומגרות שמבטיחות כלב מאושר האוכל סטייק עסיסי.

רשימת החומרים ״הלא טובים״ המרכיבה סוגי אוכל יבש מסחרי (כל מזון הינו ייחודי באיכות שלו וברכיבים שלו ויש לבדוק היטב ממה הוא מורכב, להיות ביקורתי ולשאול שאלות) להיות במזון של הכלבים שלנו ארוכה:

1. בשר– בהיות הכלבים טורפים,בשר אמור להיות המרכיב העיקרי אותו אמור להכיל המזון שלכם.
הבשר יכול להכיל חלקי חיות כגון :פרסות,אשכים,מח,אוזניים,מעיים ושאר חלקים שאין להם שימוש בעולם המסחרי ו״מנוצלים״ לתעשיית המזון המסחרי היבש.
הבשר יכול להגיע ממקורות שונים כמו גם פגרי בקר ותהליכי עיבוד המייצרים מוצרי לוואי מפגרים בתהליכי אידוי אינטנסיבי והפרדה של שומן, חלבון ועצמות.

2. פלוראיד– אותו הבקר המשמש כבשר באוכל היבש שלנו שותה מים עם פלרואיד המחלחל במשך שנים ומייצר הצטברות גבוה מאוד של חומר זה.
אנטיביוטיקה, הורמונים ומזיקים אחרים- בעלי החיים אותם אנו מגדלים למאכל עלול להיות נתמך בתהליך גידולו בתמיכה של אנטיביוטיקה והורמונים שמסופקים לבעלי החיים באופן שוטף לטובת תוצאות מסחריות טובות יותר. חומרים אלו מחלחלים לגופם של בעלי החיים המשמשים לתעשיית המזון ומשם ישירות לצלחת האוכל של הכלבים שלנו.

3. חיטה, תירס וסויה– אחוז ניכר מהאוכל היבש בנוי מממלאים אלו. נזכור שכלבים הינם טורפים ולא זקוקים לכמות כזו של פחמימות שעלולות לגרום לעלייה מהירה של כמויות הסוכר בדם ומפה לאורך זמן גם לבעיות השמנה, דלקת פרקים, אלרגיות שונות למזון,לסרטן ועוד.

4. כימיקלים– כיום קיים שימוש נרחב בחומרי הדברה שונים על מנת לשמור על היבולים מפני מזיקים שונים. גם הם עלולים למצוא את עצמם במזון של הכלבים שלנו.

5. גלוטן– בהינתן שהכלבים שלנו הינם טורפים גם אכילת גלוטן כמו דגנים אינה תורמת לכלבים שלנו ואף עלולה לפגוע בהם.

6. צבעי מאכל ומשפרי טעם– חומרים כימיים שנועדו לעודד ניראות וטעם אך לא בהכרח תורמים לבריאותם של הכלבים שלנו.

7. משמרים– חומרים כמו הידרוקסיאניזול בוטילטי(bha) ובוטילט הידרוקסיטולואן (bht) הינם חומרים משמרי שומן שנאסרו בשימוש במזון אנושי במדינות רבות. החקיקה טרם הגיעה לתזונת הכלבים שלנו. קיימים מחקרים שמצאו קשר שחומרים אלו מסרטנים.

8. סוכר– סוכר הינו קלוריות ריקות שאין להם כל ערך תזונתי במזון לכלבים.

9. חומרים מסרטנים -תהליך הייצור של מזון ברוב סוגי המזון היבש כרוך בהעברתו בטמפרטורות גבוהות דבר הגורם לתגובות של ייצור כימיקלים מסרטנים.

עולם השיווק של האוכל המסחרי מלא בשמות מפוצצים של רכיבים שונים מן החי אך לא רק ,גם כאלו כימיים ורכיבים מהונדסים.
אם ברצוננו להעניק לכלב שלנו את האוכל שיהיה הכי טוב עבורו עלינו להתעלם משקים יפים בהם מוצג סטייק עסיסי ולהתמקד בעיקר, ברכיבים מהם האוכל מורכב ולקוות שאולי נצליח להבין את הכמויות כמו גם טיב הרכיבים.
קיימים מחקרים רבים המעידים לפה או לפה על טרנדים כאלו ואחרים, ממש כמו אצלנו. מה שנכון היום יכול להיות שונה בעוד שנה ועל כן לא נותר לנו אלא להפעיל שיקול דעת הורי וידע על מנת לבחור את הכי טוב עבור הכלב הפרטי שלנו.

אז איך בוחרים את המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלנו?

1. כמו אצלנו רשימת המרכיבים תהיה מהמרכיב הגדול ביותר ועד הקטן ביותר. שימו לב שמדידת משקל הבשר כוללת מים שמרכיבים עד 75% מסך הבשר המופיע על האריזה(ללא הנוזלים כנראה שאחוז הבשר היה נופל לתחתית הרשימה בסוגי מזון מסויימים).
2. הבדילו בין המושג meat ל meal. הראשון הינו בשר באיכות מסויימת שעבר תהליכי שימור.לעומתו השני הינו טחינה של איברי חיות שלא בשימוש עולם המזון האנושי. 3. ושוב… זכרו, הכלבים שלנו הם ממשפחת הטורפים וזקוקים לחלבון איכותי.
יצרנים רבים יוסיפו מרכיבים שלכאורה מוכיחים שהמזון הינו איכותי כגון פירות,ירקות וכ’. לרוב אין אנו יודעים על אילו כמויות ומה איכות הפירות מדובר וייתכן שמדובר שאקט שיווקי בעיקרו.(לדוגמה:הוספת אפונה שהתיבשה למזון והתהדרות ברשימת הרכיבים בירקות).
4. !!!!!שימו לב לדגלים אדומים!!!!! ע״פ רשימת החומרים(החלקית) החשודים כ״לא טובים״ וקבלו החלטה מלומדת ומושכלת של מה טוב לכם ולכלב שלכם.

רשימת החומרים החשודים כ”לא טובים”(רשימה חלקית בהחלט):

 • .peas, lentils, other legume seeds,potatoes
  .אפונה, עדשים, זרעי קטניות אחרים או תפוחי אדמה
  מינהל המזון והתרופות האמריקני יצא לאחרונה באזהרה ממזונות שמכילים רכיבים אלו שעלולים לגרום לקרדיומיופתיה מורחבת. (DCM) היא מחלה של שריר הלב שגורמת לעיתים קרובות לאי ספיקת לב ואף למוות.
  ההמלצה הינה לא להאכיל במזונות שמרכיבים אלו נמצאים בין חמשת המרכיבים הראשונים.
 • Animal Digest
  חומר שמקורו בהידרוליזה כימית ו / או אנזימטית של רקמת בעלי חיים נקייה ולא מפורקת.
 • xylitol and sorbitol
  חומרים רעילים לבעלי חיים.
 • (BPA) Bisphenol A
  רמות חשיפה גבוהות יותר הוכיחו קשר למצבים בריאותיים שונים, כולל בעיות נפשיות והתנהגותיות, הפרעות רבייה, סוכרת, סרטן ומחלות לב.
 • BHT,BHA
  הידרוקסיוטולואן מוזל, הידרוקסיאנזול בוטילטי.
  משמש לשמירת שומן,ונמצא כי הם מסרטנים.
 • Carrageenan
  קראגן.
  תוסף מזון שנמצא קשר בינו לבין דלקות.
 • sodium hexametaphosphate,Sodium Tripolyphosphate,Sodium
  setabisulphite
  חשודים בקשר לשלל מחלות עור, אלרגיות, בעיות בכליות ובעיות עצביות
 • Soy, Wheat, Corn
  תירס, חיטה וסויה.
  תירס וחיטה הם פחמימות גליקמיות גבוהות העלולות לגרום לעלייה מהירה ברמות הסוכר וכתוצאה מכך לשלל מחלות כגון השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב, דלקות פרקים וסרטן
 • Food dyes
  צבעי מאכל.
  מסרטנים, גורמים להיפראקטיביות ותגובות אלרגיות.
 • Thoxyquin
  אתוקסיקין.
  אתוקסיקווין הוא נוגד חמצון סינטטי וחשוד כגורם לנזק לכליות וכבד, סרטן תסמונת חסר חיסוני, עיוורון ולוקמיה.
 • Gluten
  גלוטן.
  חשוד כגורם לדלקות אוזניים ,HOT SPOTS ודלקות עור .
 • Sodium nitrite
  סודיום ניטריט.
  חומר משמר מאושר היכול להיות רעיל במינונים גבוהים על ידי גרימת הפרעה בדם המכונה מתמוגלובין. הצטברותו לאורך זמן במערכת נקשרה גם לסרטן.

האוכל בו אני מזינים את הכלב שלנו ישפיע ישירות על בריאותו, איכות חייו, אורך חייו, התנהגותו, כמו גם על כמות הביקורים שלנו אצל הוטרינר והכסף שנוציא שם על מנת לטפל בו.
לקחנו חבר הביתה, בואו נספק לו ״דלק״ נכון ואיכותי ונאפשר לו חיים בריאים.

כן, אני מאלף כלבים!
כן, אני מטפל ופותר בעיות התנהגות!!
וכן… אני רוצה שכלבים יאכלו מזון איכותי לבעלי כלבים יהיו מודעים למה הם מכניסים לגוף של כלבם!!!

 

מוזמנים לשתף

חיפוש

מאמרים נוספים

פאזל אוכל

מי לא אוהב פאזלים?

משחק בו מחביאים את האוכל או החטיפים במקומות סודיים שהכלב צריך להזיז, להרים ולרחרח את דרכו אלהם.

תנו להם שעות של פעילות מנטלית מהנה

9.99 $ בלבד(לא כולל דמי משלוח)

רוצים להיות מחוברים אלי?

הישארו מעודכנים ומחוברים אלי ולעשייה היומיומית שלי עם כלבים, דרך הניוזלטר שלי שיתן מידע על גידול הכלב שלכם. הדרכות שיעזרו לכם להיות בעלי כלבים טובים יותר באמצעות: טיפים, הדרכות, מחקרים ומוצרים התנהגותיים יחודיים מהעולם.

הכניסו את כתובת המייל שלכם ואנחנו מחוברים.

  מאמרים נוספים

  יש לך שאלה?

  Scroll to Top