להבין תזונת גורי כלבים

אחד מהדברים החשובים שיש בגידול כלבים בכלל וגורים בפרטי הוא המזון אותו אנו נותנים להם והאם הוא נותן מענה והאם הוא נותן מענה לתהליכי גדילה של הגור או של בריאות הכלב הבוגר.

שוק מזון הכלבים הוא גונגל אמיתי. קשה להבנה מלא בפרטים ובדעות שונות.

בואו נעשה סדר:

לאחר הגמילה של הגור מחלב אימו בערך סביב גיל 4-6 שבועות הגור שלנו זקוקלכל אותם חומרים מזינים בדיוק כמו כלבים בוגרים אך מכיון שהם גדלים ומתפתחים במהירות הם זקוקים ליותר מאשר כלבים בוגרים.

חלבון איכותי הוא קריטי לגדילה והתבגרות תקינה כמו גם רמה נכונה של שומנים ומינרלים שונים כגון:סידן וזרחן.

בשר הוא המקור הטוב ביותר לחלבון כלבים בשל היותו קל לעיכול ולניצול יותר מאשר מקורות אחרים מהצומח ולכן עלכם לזכור כי בשר איכותי בכמות ראויה צריך להיות המרכיב הדומיננטי בתזונת הגור שלכם.

לפי  (aafco (Association of Amrican Feed הדרישות התזונתיות לגורים הינן:

חלבון- מינימום 22.5 אחוז

שומן- מינימום 8.5 אחוז

המעבר של הגור לביתכם והניתוק מהשגר ומאימו הוא תהליך מלחיץ. זכרו לקחת מהמגדל כמות אוכל מספקת לשבועיים הראשונים על מנת למשיך את אשר הוא מכיר ולא להוסיף למתח שלו ובמקביל קנו אוכל איכותי והתחילו להרגילו לאט לאט ובמקביל לאוכל הישן.

הערה: בבואכם לקנות אוכל לגור שלכם עלכם לשים לב האם האוכל מיועד לגורים ובו אחוז חלבון גבוה יותר לבין או המיועד לכל שלבי החיים בו החלבון נמוך יותר אך דרך האכלה רבה יותר הגור אמור להגיע לכמות חלבון הנדרשת.

כמויות- ההנחיה על שק האוכל של הגור בצורת טבלה של גיל ומשקל וכמות הגרמים ליום בדרך כלל יהיו מקום טוב להתחיל בו אך מכיון שכל גור הוא אחר יש לבקר את הגדילה שלו אצל הוטרינר וגם דרך שיטה פשוטה של בדיקת השומן באזור הצלעות. נחפש מעט שומן מעבר לצלעות שלו. 

 

שימו לב כי בהגיעו של הגור/מתבגר לבגרות בגיל 12 חודשים ואצל הגזעים הגדולים אף 18 חודשים עלכם להקטין את כמות האוכל בהתאמה להנחיות ולעבור לאוכל של בוגרים על מנת לשמור על משקלו ובריאותו של הכלב.

זכרו כי כמויות נכונות הם תנאי ראשון להתפתחות נכונה כאשר התנאי השני היא איכות המזון(איך לבחור אוכל טוב לכלב שלי)  ובחירה ראויה של הרכיבים המשמשים כדלק לכלב שלנו במהלך חייו. 

 

מוזמנים לשתף

חיפוש

מאמרים נוספים

פאזל אוכל

מי לא אוהב פאזלים?

משחק בו מחביאים את האוכל או החטיפים במקומות סודיים שהכלב צריך להזיז, להרים ולרחרח את דרכו אלהם.

תנו להם שעות של פעילות מנטלית מהנה

9.99 $ בלבד(לא כולל דמי משלוח)

רוצים להיות מחוברים אלי?

הישארו מעודכנים ומחוברים אלי ולעשייה היומיומית שלי עם כלבים, דרך הניוזלטר שלי שיתן מידע על גידול הכלב שלכם. הדרכות שיעזרו לכם להיות בעלי כלבים טובים יותר באמצעות: טיפים, הדרכות, מחקרים ומוצרים התנהגותיים יחודיים מהעולם.

הכניסו את כתובת המייל שלכם ואנחנו מחוברים.

    מאמרים נוספים

    יש לך שאלה?

    Scroll to Top