5 פקודות בסיסיות לכלב השלכותיהן על היחסים של הכלב עם בעליו

כל מי שמגדל את החבר הטוב ביותר של האדם היה רוצה להורות לכלבו לבצע פעולות בסיסיות ולקבל שיתוף פעולה מצידו. אין ספק, כלב מאולף הוא לא רובוט, אך כשהוא צריך לשבת כדי לא לאיים על הסביבה או לבוא כשרוצים לתת לו חטיף, זה נחמד שאפשר לתת לו פקודה והוא יתנהג כפי שמצופה ממנו. הפעם אפרט על 5 פקודות בסיסיות לכלב שכדאי שתכירו. זה יעזור לכם לתקשר איתו טוב יותר, ויהפוך את חייכם המשותפים לקלים ומהנים יותר.

5 פקודות בסיסיות שהכלב שלכם צריך להכיר

לא משנה איזו אסכולת אילוף אתם מאמצים, מרבית מאלפי הכלבים ימליצו ללמד 5 פקודות בסיסיות לכלב:

  1. רגלי – כמה נוח זה לצאת לטיול עם הכלב ולא להיאבק ברצועה או למשוך את הכלב כשהוא מתגרה מכל דבר שזז בסביבה. אפשר לומר, שטיול עם כלב שמסוגל לצעוד לצד בעליו, הופך להיות הרבה יותר מהנה, ואף מחזק את הקשר שביניהם, במיוחד כשזה לא נעשה מתוך פחד מענישה, אלא מתוך תקשורת טובה שבין הכלב ובעליו. מסיבה זו, פקודת "רגלי" מחזקת את התקשורת שבין הכלב ובעליו, ומציעה יתרון נוסף ומשמעותי, פרט לטיול נעים בשכונה.
  2. שב – לעומת פקודת "רגלי", לפקודה "שב" יש את הכוח לבסס את הסמכות מול הכלב. כאשר הכלב יושב, הוא נמוך יותר, וכיצור שמתקשר באמצעות מחוות ושפת גוף, זו דרכו להביע כניעה בפני בעל הסמכות שמולו, כלומר, המאלף או הבעלים שלו. יתרון נוסף שמקבלים מכך שהכלב יושב הוא, שקל לנהל אותו והוא יותר אסוף.
  3. ארצה – כשהכלב יורד למצב שכיבה, ניתן להסיק שהוא מקבל את הסמכות של בעליו או של המאלף באופן מוחלט. זו מחוות הגוף הכי כנועה שהכלב יכול להביע, והיא מאפשרת בקלות לשלוט בהתנהגותו.
  4. להישאר – לא רק שהפקודה "להישאר" מאפשרת לבחון את הכניעה של הכלב, אלא גם את היכולת שלו לשלוט ביצרים שלו ובעצמו. פקודת "להישאר" עשויה להקל על הבעלים של הכלב להתנהל עימו במגוון רחב של סיטואציות יומיומיות, במיוחד כאשר הכלב נדרש לרסן את עצמו ולהישאר במקום. דוגמאות לסיטואציות כאלו יש למכביר: כאשר הכלב נפגש עם כלב אחר בשכונה, כשמגיעים אורחים לבית, כשהכלב רואה כדור או חטיף שהוא משתוקק לו ועוד.
  5. אלי – פקודת "אלי" דורשת מהכלב לתת אמון בבעלים שלו, שצריך לרכוש אותו תחילה, ובמקביל, לבסס את מעמדו כדמות סמכותית. כשהבעלים קורא לכלב "אלי", הכלב נדרש לעזוב הכל ולהגיע אליו בשמחה, גם אם היה באמצע משחק עם כלב אחר בגינת הכלבים. זה בדיוק סוג התקשורת שמציג את תמצית הקשר שבין הכלב לבעליו.

היכן ניתן ללמד את הכלב את הפקודות הבסיסיות האלו

היכן ניתן ללמד את הכלב את הפקודות הבסיסיות האלו?

פקודות בסיסיות לכלב עשויות להיות נדבך מאוד חשוב בגידול כלבכם ובחיזוק מערכת היחסים שלכם. אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד ללמד את כלבכם לציית להן, כדאי ליצור קשר עם איש מקצוע. בין אם תעשו זאת במסגרת תהליך אילוף מסורתי או שתלמדו לעשות זאת בעצמכם בעזרת קורס אילוף כלבים אינטרנטי, התוצאה תשמח אתכם ואת כלבכם ותניב את כל היתרונות שציינתי לעיל.

בין אם אתם רוצים לאלף את הכלב לבצע את הפקודות הבסיסיות הללו או לפנות למאלף לצורך חינוך כלב לצרכים, כדאי שתעשו את זה נכון. פנו לאיש מקצוע, שיוכל להדריך אתכם גם בנוגע לאילוף גורים מאיזה גיל מתחילים.

פנייה למאלף מיומן ומקצועי יכולה לסייע לכם במגוון רחב של דילמות ואתגרים, ביניהם אילוף כלב נושך, כלב מיילל בלילה, כלב שמפחד מאנשים ועוד.

כמו כן, תוכלו להסתייע במאלף גם במגוון נושאים כמו תזונה נכונה לכלבים, שינויי התנהגות ועוד.

מוזמנים לשתף

מאמרים נוספים

פאזל אוכל

מי לא אוהב פאזלים?

משחק בו מחביאים את האוכל או החטיפים במקומות סודיים שהכלב צריך להזיז, להרים ולרחרח את דרכו אלהם.

תנו להם שעות של פעילות מנטלית מהנה

9.99 $ בלבד(לא כולל דמי משלוח)

רוצים להיות מחוברים אלי?

הישארו מעודכנים ומחוברים אלי ולעשייה היומיומית שלי עם כלבים, דרך הניוזלטר שלי שיתן מידע על גידול הכלב שלכם. הדרכות שיעזרו לכם להיות בעלי כלבים טובים יותר באמצעות: טיפים, הדרכות, מחקרים ומוצרים התנהגותיים יחודיים מהעולם.

הכניסו את כתובת המייל שלכם ואנחנו מחוברים.

    מאמרים נוספים

    Scroll to Top